I miejsce dla naszej realizacji w konkursie Mam Kominek 2016

Znamy już oficjalne wyniki III edycji konkursu "Mam kominek"!

http://mamkominek.pl/oficjalne-wyniki

I miejsce zajęła nasza praca, zgłoszona przez państwo Barbarę i Krzysztofa. Gratulujemy i cieszymy się niezmiernie!

Poniżej umieszczamy specyfikację całej konstrukcji, która była wspólną wizją pani Barbary oraz Firmy Kokoszka - Lotz.

Na realizację składają się:

  1. Ceramiczny, akumulacyjny wkład kominkowy/piecowy Certus 450x625 firmy Kokoszka - Lotz.
    Stalowy korpus wkładu wyłożony jest cegłami szamotowymi o grubości 11,5 cm co powoduje, że całość stanowi masę o bardzo dużej pojemności cieplnej (dużej możliwości akumulacji ciepła). Tak skonstruowane palenisko w połączeniu z frontem z podwójną szybą oraz automatyką procesów spalania, gwarantuje wysokotemperaturowe, czyste spalanie drewna, zapewniając wysoką sprawność wkładu i zawsze czystą szybę. Konstrukcja wkładu umożliwia podłączenie powietrza do spalania z zewnątrz budynku bezpośrednio z paleniskiem, dzięki czemu wkład może być montowany w domach z systemem rekuperacji powietrza. Wkład może być użyty jako palenisko przy budowie ciepłych kominków oraz pieców kaflowych.
  2. Obudowa kominka wykonana z płyt szamotowych, oklejonych w niektórych miejscach naturalnym łupkiem z szarogłazu. Podczas palenia obudowa nagrzewa się - kominek działa, jak piec kaflowy - po zakończonym paleniu, bardzo długo pozostaje ciepły.

Kuchnia kaflowa - służy do gotowania i podgrzewania potraw, a także do dogrzewania pomieszczenia, gdy nie pali się w kominku. W jej skład wchodzą:

  1. Palenisko stalowe z cegłami szamotowymi.
  2. Kafle kwadratele, jako obudowa zewnętrzna paleniska.

Podczas palenia w kuchni kafle są zawsze ciepłe. Kuchnia tak, jak kominek b. długo pozostaje ciepła dzięki zakumulowanej w niej energii. Zarówno kominek, jak i kuchnia posiadają osobne przewody dymowe.

 

Zobacz film z wizyty u państwa Barbary i Krzysztofa, ukazujący zwycięską pracę w akcji i zawierający wiele dodatkowych informacji o kominku.