Artykuły - publikacje

Kominek współczesny, jego rodzaje i związane z tym funkcje

Mówiąc o kominku nowoczesnym przede wszystkim mamy na myśli design, czyli wzornictwo nowo wchodzących trendów i mód. Ale przymiotnik „nowoczesny” to nie tylko nowa szata zewnętrzna, to również nowe filozofie, technologie i materiały.

przeczytaj

Nowoczesny kominek

Proste, przenikające formy, bryły geometryczne, zestawienia nowoczesnych materiałów, będące celem doskonałej kompozycji. W zależności od kominka, można wykreować wnętrze z osobliwym charakterem. Współczesne trendy kominkowe świetnie wpisują się w najbardziej wymagające gusta klientów. Wszystko zależy od wyobraźni, którą jedynie my możemy ograniczyć bądź dać jej się porwać.

przeczytaj

Style i mody

Przy okazji urządzania swojego lokum każdy z nas pragnie zrealizować marzenia dotyczące komfortu użytkowania oraz estetyki. Co zrobić aby zaspokoić te potrzeby?

przeczytaj

Posadowienie, kształt i kompozycja

O zasadniczych kwestiach związanych z projektowaniem kominka.

przeczytaj

Paleniska ceramiczne - nowoczesna wersja tradycyjnych palenisk

Na temat żeliwnych lub stalowych wkładów kominkowych napisano już wiele artykułów, w których przedstawiono zalety poszczególnych rozwiązań konstrukcyjnych, ale pojawiające się na naszym rynku paleniska ceramiczne cały czas są nowością.

przeczytaj

Współczesne zduństwo i instalacje kominkowe

Współczesne zduństwo i instalacje kominkowe w kontekście przeglądów, konserwacji, obsługi kominków i pieców akumulacyjnych opalanych drewnem.

przeczytaj

Kolorystyka kominka i trudne sąsiedztwa

O projektowaniu kominków słów kilka…

przeczytaj

Ciepłe kominki - najbardziej naturalne ogrzewanie

Ciepłe kominki obecne są na rynku polskim od niedawna, a już stały się hitem i niezbędnym elementem architektonicznym współczesnego wnętrza.

przeczytaj

Gotowanie na piecu – powrót do tradycji

Mogło by się wydawać, ze gotowanie na tradycyjnej kuchni jest już zamierzchłą przeszłością, jednak nic bardziej mylnego.

przeczytaj

Fakty i mity o wkładach wodnych

Słów kilka o kondensacji i wysokotemperaturowym spalaniu.

przeczytaj

Kominek z płaszczem wodnym - jaki wybrać?

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym, wkład akumulacyjny z wymiennikiem wodnym, czy też wkład akumulacyjny z płaszczem i wymiennikiem wodnym, to wbrew pozorom nie są takie same urządzenia. Co prawda łączy je jedno – mają ogrzewać wodę, bo takie są oczekiwania ich użytkowników – ale faktycznie każde z nich zostało zaprojektowane i wyprodukowane do pracy w nieco innych warunkach.

przeczytaj

Ceramiczne paleniska akumulacyjne Certus

Artykuł dotyczący wkładów Certus w magazynie Swiat Kominków.

przeczytaj