O firmie

O Kokoszka-Lotz

Firma Kokoszka – Lotz Kominki i Piece jest polską firma rodzinną zajmującą się produkcją urządzeń grzewczych, głównie akumulacyjnych palenisk kominkowych, wkładów wodnych oraz kuchni.

Początki firmy sięgają 1995 roku, gdy branża kominkowa dopiero wkraczała na polski rynek. Nasze kompetencje w produkcji wkładów wynikają z długoletniej działalności wykonawczo - projektowej i poparte są przeszło tysiącem zrealizowanych prac. Ponad 20 letnia praktyka i obserwacja rynku krajowego uwidoczniła potrzebę wprowadzenia do sprzedaży produktów o wysokich parametrach grzewczych, ale dostępnych dla polskiego odbiorcy.

Z naszej pasji oraz z wieloletniego doświadczenia potwierdzonego licznymi certyfikatami i świadectwami zdobytej wiedzy, powstały urządzenia o szczególnej konstrukcji w postaci serii palenisk Certus, Verus oraz palenisk kuchennych o właściwościach akumulacyjnych i wysokiej sprawności grzewczej.

Kierując się przede wszystkim dobrem i potrzebami klienta, nasza firma nieustannie doskonali swoją ofertę, stawiając na bezpieczeństwo, jakość i nowoczesność swoich produktów. Celem firmy jest spełnienie indywidualnych oczekiwań klientów rynku krajowego i zagranicznego jak również elastyczne budowanie trwałych relacji biznesowych z firmami handlowymi i wykonawczymi.

Niezwykle istotna jest dla nas dbałość o środowisko naturalne, stąd od lat motto firmy to "Ciepło w zgodzie z naturą", które obejmuje nie tylko nasze wyroby, ich proces produkcyjny, ale uwzględnia również dobre, regionalne tradycje ogrzewnicze oraz bliski naturze styl życia. Materiały, z których produkowane są paleniska w całości podlegają recyklingowi, a ich konstrukcja pozwala na spalanie opału w sposób całkowity i zupełny, gwarantując niską emisję spalin, niskie zużycie opału oraz czyste środowisko wokół.

Wyroby oferowane przez naszą firmę w całości produkowane są w kraju i jako produkt polski uwzględniają specyfikę i potrzeby krajowych odbiorców. Pragniemy aby nasza marka była najchętniej wybieraną przez klientów, a nasze wyroby spełniały wszystkie oczekiwania użytkownika.

Z poważaniem
Lidia i Jarosław Kokoszka

Certyfikaty kompetencji

Dyplomy mistrzostwa zduńskiego

Dyplomy dokumentujące posiadanie najwyższego stopnia zawodowego w zakresie budowy pieców, kuchni i kominków.

Nagrody

I miejsce naszej realizacji w Ogólnopolskim Konkursie Mam Kominek 2016

W konkursie nagrodzony został kominek połączony z kuchnią, bazujący na wkładzie kominkowym Kokoszka-Lotz Certus 450x625.

VII miejsce naszej realizacji w Ogólnopolskim Konkursie Mam Kominek 2014

Jedna z naszych prac znalazła się w finale II edycji ogólnopolskiego konkursu "Mam Kominek" organizowanej przez wydawcę magazynu KOMINEK

Iskra Roku 2012 w kategorii Mała Firma i Mikrofirma w prestiżowym konkursie wydawnictwa Świata Kominków

"Z niewielkiej, rodzinnej firmy wykonawczej o dużym doświadczeniu wyrósł nie tylko sprawdzony wykonawca od zadań specjalnych, ale i producent ciekawych palenisk piecowych."

Witold Hawajski red. naczelny kwartalnika Świat Kominków

I miejsce naszej realizacji w Ogólnopolskim Konkursie Mam Kominek 2012

Dwie prace naszej firmy znalazły się w "TOP 10" ogólnopolskiego konkursu Mam Kominek. Do finałowej serii konkursu zakwalifikowały się kominek akumulacyjny z funkcją wymiennika wodnego oraz kaflowa kuchnia, która ostatecznie zwyciężyła.

Płomień Roku 2010

Tytuł Polskiej Małej i Średniej Firmy Roku dla Kokoszka-Lotz oraz tytuł Polskiego Produktu Roku dla wkładów Certus oraz pieców Kaflak